Özgür Özel, Kurum hakkında konuştu! İliç felaketinin sorumlusunu İstanbul'un felaketi yapmayın

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Balıkesir'de partisinin aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Özel, "İliç felaketinin müsebbebini İstanbul'un felaketi yapmayın!" dedi.

Özgür Özel, Kurum hakkında konuştu! İliç felaketinin sorumlusunu İstanbul'un felaketi yapmayın

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Balıkesir'de partisinin aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu.

"ADAYLAŞTIRAMADIKLARIMIZA HEPİMİZ KEFİLİZ"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Balıkesir'de aday tanıtım toplantısında konuştu. "İşimiz gücümüz Türkiye" diyen Özel, etrafını zenginleştirmek yerine kenti güzelleştirmeyi tercih ettiklerini ifade etti.

Özel, konuşmasında şunları söyledi:

"Bizim sloganımız işimiz gücümüz Türkiye, Balıkesir, Edremit, Ayvalık. Bütün ilçeler. Belediye başkanlarımız başka şeyle meşgul olmak yerine kentine motive olan kişiler. Ben burada aday olmuş herkesin işini gücünü bırakıp kentine yoğunlaştığını, kendi etrafını zenginleştirmeyi değil de kenti güzelleştirmeyi tercih eden namuslu arkadaşlarımızı, gelecek dönem partimizde olmayacak ama katkı sağlayacak çalışkan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyor alkış istiyorum. Biz de birileri gibi yolsuzluklar, birtakım örgütlere bağlı olduğu için zorla istifa ettirmeler yok. Görev verdiğimiz arkadaşlara ne kadar kefilsek aday adayı olup adaylaştıramadıklarımıza hepimiz kefiliz. Ben CHP Genel Başkanı bu kefaleti açıkça ortaya koyuyorum. Bazı gazetelerde birkaç kişinin isyanına duyuyoruz. Görevdeyken iyi... Ben yerel seçimleri çok önemsiyorum hem çok öğretici seçimler hem de hepimizin tarihte unutulmaz anılar biriktiriyoruz. 10 büyükşehiri kazanırken bunlardan biri İstanbul'du. Biliyorsunuz o başarımızı hazmedemediler YSK'ya gittiler seçimi iptal ettiler."

"NE YAPARSAK YAPALIM OY VERİYORLAR"

"Geçen seçimde Ahmet Akın'ı aday yaptık. Ahmet Akın herkese yakın dedim alırsın bu seçimi. Alıyor muydu alıyordu. Bütün Balıkesir şahit ki, millet ittifakının adayı olarak bu kabusu bitiriyordu. Siyaset ayırmayan hizmet eden bir belediye başkanı olarak geliyordu. Dediler ki adayınızı geri çekin. Gözleri yaşlıydı ağlaya ağlaya çekildi. Öyle istediler İsmail Ok'a verildi. AK Parti onu milletvekili yaptı. Ortada Balıkesirlinin iradesinin çalınması var!

1 Nisan'da gelecek zammı, enflasyonu, pahalılığı mutlaka durdurabilirsiniz. Onu 31 Mart'ta durdurabilirsiniz. Her şeye rağmen Cumhur İttifakı'na AK Parti'ye oy verirseniz, Diyecekler ki "Ne yaparsak yapalım oy veriyorlar!"

"İSTANBUL'UN FELAKETİ YAPMAYIN"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum hakkında da Özel, "Bundan sonra vatandaşlarımızdan talebimizdir, İliç felaketinin sorumlusunu İstanbul'un felaketi yapmayın!" dedi.