Resmi Gazete'de yayımlandı! Kültür Bakanlığı personel alımı başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruyla birlikte bakanlık başvuru sürecini resmen başlattı. 3 ayrı kadroda 167 kişinin istihdam edileceği ilanın tüm detayları belli oldu.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Kültür Bakanlığı personel alımı başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 167 personel alımı gerçekleştiriyor. Başvurular resmen açılmış bulunuyor. Müracaat sürecine dair detayları sizler için bir araya getirdik.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel alımında yedek aday ataması yaptı. Az Önce Bakanlıktan gelen duyuruya göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 167 personel alımı yapacağını bildirmişti. Bu kapsamda yayımlanan ilan ile İlgili personel alımı kontenjanlarına Yedek aday ataması yapıldı. Daha önce yapılan başvurularda belirtilen şartlara uygun olmayan adayların yerine yeni yedek ataması gerçekleştirildi. Listeye ve yedek adaylardan istenen belgelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

personel-3.jpg

167 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Neydi?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 167 kişilik kadro ile bünyesine,

  • 96 Büro Personeli,
  • 6 Bahçıvan,
  • 65 Temizlik Personeli,

alımı için ilan yayımlamıştı.

Yedek Aday Ataması Yapıldı!

Yukarıdaki kadrolar için yeni atamalar yapıldı. Buna göre farklı şehirlerde olmak üzere 1 Büro personeli yerleştirilmiştir.

Yerleştirilen YEDEK ADAY LİSTESİ için tıklayınız.

Yedek Adaylardan İstenen Belge Teslim Tarihi:

Yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 14.11.2022 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

personel.jpg

Atama İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

1-Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2-Öğrenim Belgesi aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

5- Büro Personeli ve Bahçıvan pozisyonu için; Sağlık Kurul Raporu (Asıl),(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

Temizlik Personeli için; "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet Hastanesi veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

6-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

7- 26/09/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

8-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

9-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

10-Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)

11- 6 adet vesikalık fotoğraf

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere duyurulur.