Sanat camiası şokta! Ünlü isim hayatını kaybetti

Sanat dünyasını üzen haber... Ünlü söz yazarı ve besteci Hülya Şenkul bugün hayata gözlerini yumdu. Menajerlik kariyeriyle de adından sıkça söz ettiren Şenkul, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sanat camiası şokta! Ünlü isim hayatını kaybetti

Bursalı sanatçı Hülya Şenkul hayatını kaybetti. Ülkemizin güzide söz yazarı ve bestecilerinden biri olan, aynı zamanda menajerlik de yapan Şenkul aramızdan ayrıldı...

Türkiye'nin önemli söz ve beste yazarlarından Bursalı sanatçı Hülya Şenkul hayatını kaybetti.

Orhangazi’nin yetiştirmiş olduğu önemli isimlerden olan, sanatçı, söz ve beste yazarı olan bir çok ünlü sanatçıya da menajerlik yapmış olan Hülya Şenkul hayatını kaybetti.

Aslen Orhangazi’ye bağlı Narlıcalı olan ve İstanbul’da yaşayan sanatçı, söz ve beste yazarı, şair özellikleri bulunan Hülya Şenkul bir çok ünlü sanatçıya yazdığı şarkı sözleri ile tanındı. En bilinen eseri ise Serdar Ortaç’a yazdığı Zakkum Çiçekleri şarkısı oldu.

vskf.jpg

5 ay önce bir Trafik kazası geçirdiği belirlenen Hülya Şenkul hastanede tedavi görüyordu. Hülya Şenkul dün ikindi vakti Orhangazi’de Gazi Orhanbey Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.