Ümit Dikbayır: Rezil, kepaza olacaklar

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "Bazı parti yetkililerimizin çok utanacağı bir şey var. Ben onu anlattığım zaman rezil, kepaze olacaklar" ifadelerini kullandı.

Ümit Dikbayır: Rezil, kepaza olacaklar

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkında bir kadına tacizde bulunduğu iddiasıyla kesin ihraç talep edildi.

Dikbayır, bu iddialara karşı ilk açıklamalarında istifasının söz konusu olmadığını belirtmişti. Tv100'e yaptığı açıklamalarda, partinin kurucusu olduğunu ve emeğinin bulunduğunu vurgulayarak, söz konusu suçlamalara karşı yanıt vereceğini ifade etti. Ayrıca, partinin Sözcüsü Kürşad Bey'in yaptığı açıklamalara da değinerek, "Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim" dedi.

Dikbayır, Perşembe akşamına işaret ederek bir buçuk aydır üzerinde oynanan oyunları ifşa edeceğini belirtti. Özellikle, "Ben bir buçuk aydır sabrediyorum. Niye sabrediyorum? İYİ Parti’ye milyonlarca insan oy verip umut bağladı... Artık durum öyle bir hal aldı ki olanları anlatmam farz oldu" dedi.

Röportajında, istifa düşündüğünü ancak vazgeçtiğini belirten Dikbayır, "İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim ‘çürük elmalar’ dedi. Genel başkana yanıt vereceğim" dedi.

"YAZIK EDİYORLAR PARTİYE"

Ümit Dikbayır, Sözcü'ye verdiği röportajda bazı önemli detaylara açıklık kazandırdı. İstifa etmeyi düşündüğünü ancak vazgeçtiğini belirten Dikbayır, "Ama iş madem bu hale getirildi, ben de sonuna kadar mücadele edeceğim. Yani yazık ediliyor. O kadar çok arayan var ki partili partisiz. Yazık ediyorlar partiye." ifadelerini kullandı.

Yazılmamak kaydıyla önemli açıklamalarda bulunduğu belirtilen Dikbayır, "Bazı şeyleri açıklamaya utanıyorum" ifadelerini kullandı.

Partide tacizde bulunulan kadının işten çıkartılıp üstünün kapatıldığını belirten Dikbayır, kendisine iftira atılması için bu olayların gün yüzüne çıkarıldığını ekledi.

Meral Akşener'e doğru bilgi verilmediğini savunan Dikbayır, "Bunları açıkça anlatmak zorundayım. Çünkü bana açıkça iftira ettiler. Benim de çoluk çocuğum var. Öyle şey olur mu?” ifadesini kullandı.