YouTuber Alper Rende, Ermenistan'da ırkçılığa uğradı!

YouTuber Alper Rende ve arkadaşı, Ermenistan'a gitti. Ülkede video çeken Rende ve arkadaşı, bir Ermenistan vatandaşına soru sordu ve karşılığında, "Nerelisiniz?" sorusunu aldı. Türk olduğunu söyleyince ise Ermeni vatandaş, Rende ve arkadaşına ırkçılık yaparak alandan uzaklaştı.

YouTuber Alper Rende, Ermenistan'da ırkçılığa uğradı!

YouTube'da büyük bir izleyici kitlesine sahip olan ve Survivor 2023 kadrosunda da yer almış olan ünlü YouTuber Alper Rende, Ermenistan'da yaşadıklarıyla gündeme oturdu. Rende, bir Ermeni vatandaşının ırkçılığına uğradı.

İçerik üretmek amacıyla Ermenistan'a giden ve burada yaşadıklarını takipçilerine aktaran Alper Rende, Ermenistan sokaklarını ve tarihini keşfe çıktı.

"BİR DAKİKA, SİZ NERELİSİNİZ?"

Bu sırada Rende ve arkadaşı, şehirde bir tarihi büst gördü ve merak etti. Büstün kime ait olduğunu bulmaya çalışan Rende, bunu birine sormak istedi. Bu sırada bir şahıs da "Ermenistan'ın bir ulusal kahramanı" cevabını verdi. Ancak şahıs daha sonra açıklamayı bırakarak, bu kez "Bir dakika, siz nerelisiniz?" sorusunu sordu.

Rende ve arkadaşı ise "Türküz, Türkiye'den geliyoruz" cevabını verdi. Bunu duyan kişi ise "Tamam bay bay" diyerek bilgi vermeyi keserek alandan uzaklaştı.

O anlar sosyal medyada gündem oldu. İşte yaşananlar: