TFF, Fatih Altaylı'nın Ali Koç iddiasını yalanladı

TFF, Suudi Arabistan'da Süper Kupa Finali'nin oynanması fikrinin Ali Koç'tan geldiği iddialarına yanıt verdi. Federasyon, "Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç'a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur" açıklamasını yaptı.

TFF, Fatih Altaylı'nın Ali Koç iddiasını yalanladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Kupa Finali'nin Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a ait olduğu iddialarını yalanlayarak, Başkan Koç ile bu konunun alakası olmadığını duyurdu.

TFF, Süper Kupa Finali'nin Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Ali Koç'a ait olduğu yönündeki iddiaları resmi İnternet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamayla net bir dille yalanlayarak şu ifadeleri kullandı:

"SUUDİ ARABİSTAN'DA OYNANMASI FİKRİNİN SAYIN ALİ KOÇ'A AİT OLDUĞU İDDİASININ GERÇEKLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOKTUR"

"29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad şehrinde bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda TSİ 20.45'te oynanacağını ve yayıncı kuruluşumuz Turkuvaz Medya Grubu TV kanallarından ATV'de canlı olarak yayınlanacağını daha önce duyurduğumuz, organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan Turkcell Süper Kupa müsabakası ile ilgili bir web sitesinde çıkan "Suudi Arabistan'da final Ali Koç'un fikri mi" başlıklı yazıda maçın Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç'a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

TFF olarak Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla çok önemli projeler üzerinde çalıştığımızı daha önce de ifade etmiştik.

Bu vizyonla tekrar altını çizerek hatırlatmak isteriz ki kulüplerimize gelir getirmesi amacıyla Turkcell Süper Kupa'nın yurtdışında oynanması projesi ve yetkisi Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.

Konuyla ilgili olarak Federasyonumuz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini tekrar önemle rica ederiz."