Ümit Dikbayır: Akşener'in oğlunun iki binada da ofisi ve sekreteri var

İYİ Parti'den ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, yeni iddialarda bulunarak, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in oğlu Fatih Akşener'in en az 4 yıldır partinin iç işlerine karıştığını belirterek, "Geçici sandık ama gittikçe etkisi arttı. Ana binada da, ek binada da çalışma ofisi var… Sekreteri de var" dedi.

Ümit Dikbayır: Akşener'in oğlunun iki binada da ofisi ve sekreteri var

İYİ Parti’de ihraç istemiyle disipline sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Özel Kalem Müdürü Esma Bekar’a yönelttiği suçlamalar ve Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sedat Aksakallı'nın iş insanlarından kayıt dışı para aldığını ve bu paraları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in özel kalemi ve kalemin eşine verdiğini iddia eden Ümit Dikbayır, yeni açıklamalarıyla daha da da dikkat çekti.

"AKŞENER'İN SÖZLERİNİN ALTINA İMZAMI ATARIM"

Sözcü’den İpek Özbey’e konuşan Dikbayır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "Edep, ahlak, hayâ duygusu siyasette çok önemlidir" çıkışına yanıt vererek, "Bu sözlerin altına imzamı atarım. Doğru söylüyor, bence siyaset aynen öyle yapılmalı, yalanla iftirayla kumpasla yapılmamalı. Çok doğru söylemiş, keşke söylemden çok uygulayabilselerdi de…" dedi.

"GENEL BAŞKAN ESMA HANIM'A KİMSEYİ DOKUNDURTMAZ"

Esma Bekar hakkında Akşener’e daha önce iki kez şikâyette bulunduğunu söyleyen Dikbayır, "Esma Hanım kendini şikâyet eden kim olursa onun kuyusunu kazardı… Çok kimse de cesaret edemezdi. Bu tip olay çok oldu. Ama Genel Başkan Esma Hanım'a kimseyi dokundurtmaz" dedi.

"İHRAÇ EDİLİRSEM BAĞIMSIZ KALACAĞIM"

İhraç edilmesi durumunda ne yapacağı sorulan Dikbayır, "Bağımsız kalacağım, AKP’ye gitmeyeceğim, iddiaların hepsi yalan" diye yanıt verdi.

"AKŞENER'İN OĞLU'NUN ANA BİNADA DA, EK BİNADA DA OFİSİ, SEKRETERİ VAR"

Akşener’in oğlu Fatih Akşener’in en az dört senedir partinin iç işlerine müdahil olduğunu ileri süren Dikbayır, "Geçici sandık ama gittikçe etkisi arttı. Ana binada da, ek binada da çalışma ofisi var… Sekreteri de var…" iddiasında bulundu.

"GENEL BAŞKAN BUNU BANA NASIL YAPAR, AİLEME NASIL YAPAR?"

Tacizle suçlandığı gün yıkıldığını söyleyen Dikbayır, "Kaç gün sabaha kadar uyuyamadım. Genel Başkan bunu bana nasıl yapar? Ailem benden emin, hâlâ dönemediğim mesajlar var, insanlar bana inanıyor. Herkes bunun farkında ama Genel Başkan bunu bana nasıl yapar, aileme nasıl yapar? Çocuklarımı, eşimi tanıyor… Eşim caddenin karşısındaki markete gidemiyor. İlk andan beri bana inandılar ama bu psikolojik bir şey. Bir yere gitseler herkes onlara bakıyor gibi hissediyorlar. Partililerimizden şunu duyuyorum: Bu partide Ümit Dikbayır'a bu yapılabiliyorsa herkese yapılabilir…" dedi.